^Back To Top
  
  
  

Zakończenie roku przedszkolnego

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.

22 czerwca 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. 

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Na początku wystąpiły dzieci z grupy starszej. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności wokalne, aktorskie i recytatorskie.

Następnie rozpoczął się występ dzieci młodszych, które przyjechały wakacyjnym pociągiem i pożegnały starszych kolegów i koleżanki.

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie.

Po występach wszystkie dzieci otrzymały  dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 
Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

img 2885img 2895img 2948img 2969img 2997

Wycieczka do Zoo

8 czerwca dzieci z grupy I i II wzięły udział w wycieczce do krakowskiego ZOO. Była to doskonała okazja do poznania i zobaczenia na własne oczy zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce w środowisku naturalnym. Dzieci zobaczyły między innymi: pelikany, tygrysy, lwy, lamparty… Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też żyrafy oraz pingwiny, które są w krakowskim zoo od całkiem niedawna. Nasze przedszkolaki mogły również zobaczyć z bliska zwierzęta żyjące w Polsce – takie jak: króliki, osiołki, kozy, żółwie, świnki morskie czy lamy. Na koniec wielką atrakcją był pokaz karmienia słoni. Dzieci zadowolone i szczęśliwe wróciły do przedszkola gdzie czekali już stęsknieni rodzice.

img 2723img 2756img 2772img 2813img 2832img 2841img 2842img 2847

Wizyta przedszkolaków w OSP w Porębie Spytkowskiej

18 V 2017 r. nasze przedszkolaki udały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem i sprzętem miejscowej straży pożarnej.

Dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka. Zobaczyły wóz strażacki oraz jego wyposażenie . Największą atrakcją okazała się przejażdżka wozem strażackim. Na koniec dzieci podziękowały strażakom za wspólnie spędzony czas.

img 2307img 2319img 2345img 2391img 2398img 2423

Piknik Rodzinny 2017

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas II Pikniku Rodzinnego, który odbył się w sobotę 3 czerwca br. na terenie ogrodu Publicznego Przedszkola w Porębie Spytkowskiej. Wielkim wyróżnieniem i  zaszczytem  dla  nas, była  wizyta znakomitych gości: Burmistrza Brzeska pana Grzegorza Wawryki, Radnego Miejskiego pana Stanisława Góry oraz Sołtysa pana Adriana Zaleśnego.

Dzieci wystąpiły z bogatym repertuarem artystycznym. W ramach tegorocznej  innowacji pedagogicznej dzieci z grupy starszej przedstawiły bajkę w języku angielskim pt. „Cinderella – Kopciuszek”, czym udowodniły, że wspaniale radzą sobie z językiem angielskim.  Przedszkolaki śpiewały piosenki , mówiły wierszyki i tańczyły dla swoich rodziców. Wielką niespodzianką dla dzieci okazało się przedstawienie pt. „Kaczka Dziwaczka” oraz taniec w wykonaniu rodziców. Swoją obecnością zaszczycili nas również funkcjonariusze Policji w Brzesku, którzy przyjechali na motorach policyjnych  prezentując swój sprzęt i umożliwiając naszym przedszkolakom wsiadanie na maszyny. Przedszkolaki mogły skorzystać z wielu atrakcji, tj.: tańce i zabawy z rodzicami, pokaz baniek mydlanych, balonowe cuda, malowanie twarzy, robienie waty cukrowej. Do dyspozycji uczestników była bogato zaopatrzona kawiarenka „Pod chmurką” z napojami, kawą, grillowaną kiełbaską, domowymi ciastami przygotowanymi przez rodziców oraz owocami.

W miłej atmosferze czas pikniku  szybko minął. Z tej imprezy pozostanie wiele fotografii, dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników naszego pikniku.

img 2496img 2525img 2555img 2563img 2575img 2590img 2617img 2626img 2631img 2647img 2659img 2690

Bajka o rybaku i zlotej rybce

img 2297img 2303img 2301img 2299

Copyright © 2024. Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej Rights Reserved.