^Back To Top
  
  
  

Wizyta w Świetlicy Regionalnej

Dnia 28.04.2016r. przedszkolaki odwiedziły świetlicę w Publicznej Bibliotece w Porębie Spytkowskiej. Celem spotkania było spotkanie z panią M. Karaś – przedstawicielką zespołu Pieśni i Tańca „ Porębianie”, która z wielką radością i zaangażowaniem opowiedziała nam o swojej wielkiej pasji do tańca ludowego jak również do rzemiosła artystycznego. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć strój do tańca dla kobiet i mężczyzn, jak również podziwiać piękne prace wykonane ręcznie przez znane osoby z tejże miejscowości. Ciekawe i kolorowe prace takie jak np. (lalki – krakowianki, ręcznie malowane talerze, plecione koszyki itp. bardzo dzieciom przypadły do gustu, a niektóre dziewczynki postanowiły zapisać się na warsztaty z rzemiosła artystycznego prowadzone oczywiście przez panią Marię Karaś. Naszemu gościowi życzymy samych sukcesów w pracy, a dziewczynkom powodzenia na warsztatach!
dsci0730dsci0733dsc 1335dsc 0597
Copyright © 2023. Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej Rights Reserved.