^Back To Top
  
  
  

Spotkanie z pielęgniarką

W ramach prowadzonego programu pt: „ Mamo, tato wolę wodę”, dnia 19.04.2016r.    gościliśmy w naszym Przedszkolu mamę Karolinki z grupy starszaków, która z racji tego, iż z zawodu jest pielęgniarką i pracuje w Krakowskim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, przygotowała dla nas wspaniałą prelekcję  związaną z omawianą tematyką.

Przedszkolaki podczas spotkania usłyszały wiele cennych informacji o tym, jakie korzyści dla naszego zdrowia niesie ze sobą picie wody, co znaczy zdrowo się odżywiać, oraz co robić aby być sprawnym i silnym. Wspólnie z zaproszonym gościem przy pomocy plakatu „ Piramida żywienia” rozmawiały  na temat spożywania ważnych i cennych  produktów dla naszego zdrowia. Mama Karolinki zaprezentowała nam się również w swoim uniformie, w którym pracuje na co dzień w szpitalu. Dzieciaki były bardzo podekscytowane kiedy mogły zobaczyć jak prawidłowo wykonuje się opatrunek przy użyciu potrzebnych w tym celu rekwizytów. Niektóre same - z pomocą pielęgniarki mogły opatrzyć rękę koleżanki według wskazówek używając niezbędnych plastrów opatrunkowych, wody utlenionej i jednorazowych rękawiczek. Dziewczynkom bardzo spodobało się bycie pielęgniarką. Kto wie – może kiedyś zdecydują się na taki zawód.  Nie zabrakło także ciekawych konkursów z nagrodami,

„ puszczania” w kubeczkach z wodą bąbelków za pomocą rurki do picia, a na samym końcu wszyscy mogli delektować się jej smakiem. Przedszkolaki otrzymały na pamiątkę wspaniałe książki do biblioteczki przedszkolnej, naklejki promujące zdrowie oraz rekwizyty lekarskie do wykorzystania w zabawie. Dzieci podziękowały mamie Karolinki piosenką jak również wręczyły własnoręcznie upieczone przez panią kucharkę zdrowe ciasteczka z ziarenkami. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty, a to co usłyszeliśmy zostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

dsci0625dsci0648dsci0667dsci0681dsci0682

Copyright © 2023. Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej Rights Reserved.