^Back To Top
  
  
  

Andrzejkowe czary

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera . Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Były wróżby z kubeczkami, z butelką z magicznym pudełkiem. Nie zabrakło także ustawiania bucików, wróżby z kolorowymi karteczkami i zwierzątkami. Wszystkie dzieci chciały się dowiedzieć jakie zawody będą wykonywać , czy będą podróżować i co ich czeka w przyszłości. Wróżby przeplatane były tańcami i zabawami przy muzyce. Wszyscy wspaniale się bawili.

dsci0309dsci0315dsci0319dsci0321dsci0344dsci0381dsci0430

Copyright © 2024. Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej Rights Reserved.