^Back To Top
  
  
  

Anna Onichimowska z wizytą w Naszym przedszkolu

Kolejne spotkanie z cyklu „Dyskusyjny Klub Książki”  odbyło się w naszym przedszkolu z udziałem wspaniałego gościa – panią  Anną Onichimowską – autorką książek dla dzieci i młodzieży.  W spotkaniu z pisarką wzięli udział także uczniowie kl. I szkoły podstawowej wraz z nauczycielami.

Nasi milusińscy przygotowywali się do tej wizyty wcześniej, słuchając różnych książek autorki.

Pani Onichimowska na co dzień mieszka w Warszawie, dużo podróżuje, interesuje się sportem, lubi pisać – to jej sposób na życie i praca. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalnością literatura dziecięca. Chciała być dziennikarką, tak jak jej ojciec, została jednak pisarką. Jest autorką około 45 książek dla dzieci i młodzieży, wielu sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych.

Twórczość p. Onichimowskiej cieszy się nie tylko niesłabnącym powodzeniem u czytelników, ale również dużym uznaniem krytyki literackiej.

Podczas spotkania p. Onichimowska okazała się świetną gawędziarką, która potrafiła swoimi opowieściami zaciekawić zgromadzonych. Opowiadała o sobie i początkach swojej kariery pisarskiej. Odpowiadała na pytania słuchaczy, a na zakończenie spotkania przeczytała wybrane przez dzieci opowiadanie ze swojej książki „Zasypianki”.

Dziękujemy pani Bożence Wasil za umożliwienie nam spotkania.

dsci0085dsci0058dsci0076dsci0095

Copyright © 2024. Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej Rights Reserved.