Serdecznie zapraszamy Rodziców naszych przedszkolaków
na zebrania organizacyjne w dniach:
Grupa I (5,6 latki) - 31.08.2020r. GODZ: 16:00 ( PONIEDZIAŁEK)
GR.II (3,4 latki) 31.08.2020 r. GODZ: 17:00 ( PONIEDZIEŁEK)
Ważne! OBOSTRZENIA związane z COVID-19
Na zebranie przychodzi tylko jeden Rodzic/Opiekun dziecka, dziecko w tym czasie pozostaje w domu.
Rodzice z dziećmi nie będą wpuszczeni na zebranie.
Przy wejściu obowiązuje dezynfekcja dłoni.
Podczas pobytu na terenie przedszkola oraz w trakcie zebrania obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.
DRODZY RODZICE!!
Ze względu na nadal trwającą, trudną sytuacją wynikającą z pandemii koronawirusa, uprzejmie Państwa informuję, że przygotowanie do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 wyjątkowo będzie odbywać się za pomocą strony internetowej przedszkola.
Przedszkole funkcjonuje w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi MEN i GIS. z dn 02.07.2020 r.
WYTYCZNE gis - KLIKNIJ
Bardzo prosimy Państwa o ODPOWIEDZIALNOŚĆ I ROZWAGĘ.
Bądźmy odpowiedzialni nie tylko za swoje dziecko, ale przede wszystkim za nas wszystkich.
Listy dzieci poszczególnych grup zostaną wywieszone na drzwiach głównych przedszkola w dniu 28 sierpnia 2020r.
Jeśli ktoś z Państwa podejmie decyzję o pozostawieniu jeszcze dziecka w domu proszę o niezwłoczną informację telefonicznie14 6866040, lub drogą email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W związku z bardzo dynamiczną sytuacją (a co za tym idzie, z możliwymi zmianami) prosimy o śledzenie strony internetowej Przedszkola.
Uwaga Rodzice naszych nowych przedszkolaków !!!
Ze względu na zwiększające się zagrożenie wirusem Covid-19 informuję Państwa, że w bieżącym roku zajęcia adaptacyjne w naszym przedszkolu nie odbędą się.
Uwaga Rodzice !!!
Wyprawka dla wszystkich grup przedszkolnych ulega zmianie w następującym zakresie:
Dyrektor Przedszkola wraz z całym Personelem
Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa na terenie placówki
Publicznego Przedszkola w Porebie Spytkowskiej
W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM OD 1 WRZEŚNIA CZYTNIKÓW KART DOTYCZĄCYCH POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU INFORMUJĘ, IŻ OTRZYMACIE PAŃSTWO DO DYSPOZYCJI TYLKO JEDNĄ KARTĘ/ BEZPŁATNIE/
Jeżeli istnieje potrzeba posiadania większej ilości kart (np. dla drugiego rodzica, babci, dziadka, opiekunki itp.) To MUSZĄ PAŃSTWO ZAKUPIĆ KARTĘ NA WŁASNY KOSZT W CENIE 7 ZŁ.
Jednocześnie informuję, że podczas przybycia do przedszkola z dzieckiem to rodzic/opiekun zobowiązany jest do PRZYPILNOWANIA "odbicia" karty w czytniku, w momencie odbioru dziecka z placówki należy kartę ponownie "odbić"./ W TYM MOMENCIE NALICZANE BĘDĄ Z SYSTEMU GODZINY REALNEGO POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU.
TO NA WAS RODZICE SPOCZYWA OBOWIĄZEK PRZYPILNOWANIA, ABY KARTY ZOSTAŁY PRAWIDŁOWO UŻYTKOWANE.
Kilka wskazówek dla Rodziców
o Przyjść z dzieckiem do przedszkola trochę wcześniej aby uniknąć pośpiechu, niech wejście do przedszkola będzie raczej miłym spacerem, a nie wyścigiem.
o Nie przeciągać nadmiernie pożegnania w szatni. Powinno wyglądać tak jak rozstanie w innych sytuacjach (nie wracać, nie płakać, nie przytulać inaczej niż dotychczas). Odprowadzić dziecko do sali i zostawić pod opieką nauczycielki.
o Nie określać godziny przyjścia tylko raczej wydarzenie, po którym to nastąpi (po obiedzie, po podwieczorku itp.).
o Nie zmuszać dziecka aby zaraz po przyjściu opowiadało o przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres. Dziecko samo będzie wiedziało kiedy może podzielić się swoimi przeżyciami.
o Po przyjściu z przedszkola poświęcać dziecku możliwie dużo czasu, rekompensując mu rozstanie.
o Pamiętać , że na początku nie jest najważniejsze żeby jadło lub bawiło się fantastycznie albo spało wzorowo. To ciężki okres i najważniejsze żeby dziecko przyzwyczaiło się do rozstania z domem.
o Zaufać nauczycielkom w przedszkolu.
Jak mogę pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola?
Wiemy, że napięcie emocjonalne wywołane utratą bezpieczeństwa (rozstanie z rodzicami) w dużym stopniu dezorganizuje czynności poznawcze, obniża również sprawność motoryczną. Dziecko uczy się więc nowych zachowań w sytuacjach emocjonalnie trudnych. Jednocześnie przedszkole oczekuje aby dziecko choć w zadowalającym stopniu miało opanowane czynności samoobsługowe takie jak:
o samodzielne jedzenie łyżką i umiejętność gryzienia;
o mycie rąk mydłem i wycieranie ich;
o komunikowanie potrzeb fizjologicznych;
o czynności higieniczne przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych- umiejętność zdjęcia i podciągnięcia majteczek, korzystanie z papieru toaletowego;
o zdejmowanie i wkładanie podstawowych części garderoby;
o rozpoznawanie swoich rzeczy wśród innych;
o wycieranie nosa;
o znajomość swojego imienia i nazwiska.
Dziecko nabywa tych sprawności w rodzinie na skutek treningu. Prosimy więc o pomoc i ćwiczenia tych czynności. Zapewniamy, że mniej samodzielne dziecko nie zostanie pozostawione samo sobie, ale im bardziej jest ono samodzielne, tym mniej zależne jest od pomocy dorosłych.