Zadania dla dzieci starszych 5,6 latki

KOCHANE DZIECI!!

Zad.1

Ułóżcie we właściwej kolejności historyjkę pt.”Od cebulki do kwiatka”. Myślę ,że wszyscy wiecie ,że to jest tulipan. Mówiliśmy już wcześniej ,że tej cebulki nie zjadamy, ale hodujemy i piękne kwiaty podziwiamy. Podpiszcie je cyferkami od 1 do 4. Do dzieła !

Są jeszcze inne kwiaty, które wyrastają z cebulki

Zad.2

Odkrywamy literkę „c” jak cebula. Podzielcie na sylaby i głoski wyraz cebula. Wymyślcie inne wyrazy ,które zaczynają się głoską c.

To była mała litera c ,ale jest też wielka litera „C” jak np. Celina. Zapamiętajcie jak wygląda ta litera.

Pomoże wam w tym praca w kartach pracy do ściągnięcia z zakładki „Do pobrania” podpisana: Literka C.

Zad.3

Gdy skończyliście zabawcie się z rodzeństwem lub rodzicami w zabawę pt.”Cebulka”tj. Cebulka, cebulka okrągła jak kulka buraczka wołała bo tańcować chciała.

Zad.4

Teraz odetchnijcie i spróbujcie przeczytać krótkie opowiadanie o cudaczkach także do pobrania z zakładki „Do pobrania”. Myślę ,że dacie sobie świetnie radę. Wierzę w was. Powodzenia.

Zad. Dodatkowe

Jeżeli macie taką możliwość, zasadźcie z cebulki jakiś kwiat ,a zdjęcia roślinki lub waszej pielęgnacji tej roślinki  możecie nadsyłać

lub mms na tel: 693587744

Pani Agatka