^Back To Top
  
  
  

Nadeszły wakacje!

27 czerwca 2013r. o godz. 13.30 przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii
z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy starszej. Podziękowały wszystkim paniom pracującym w przedszkolu za opiekę oraz wysiłek włożony w ich wychowanie. Następnie maluchy pożegnały swoich starszych kolegów i kolężanki. Przygotowały na tę okazję krótki repertuar słowno- muzyczny.
Po części artystycznej ks. Jacek Drożdż wręczył dzieciom dyplomiki za wzorowy udział w lekcjach religii. Na zakończenie pani dyrektor Katarzyna Zaleśna rozdała dyplomy i upominki dla wszystkich dzieci. Życzyła wychowankom pełnych wrażeń wakacji  oraz sześciolatkom samych sukcesów w szkole.

Promienny Zamek

18 czerwca 2013r. przedszkolaki udały się na wycieczkę do Promiennego Zamku
w Tarnowie. Do godz. 7.30 dzieci zebrały się w przdszkolu gotowe do drogi.
Po śniadaniu wszyscy wsiedli do do autobusu, który zawiózł nas do Tarnowa.
Na miejscu, po zapoznaniu się z zasadami dotyczącymi pobytu w zamku , dzieci rozpoczęły "szaloną" zabawę pod okiem wychowawczyń. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Można było zjeżdżać na czterech zjeżdżalniach prowadzących do suchych basenów, pokonywać trzypoziomowy tor przeszkód
z licznymi schodkami i ślepymi przejściami. Po upływie godziny nastąpiła chwila odpoczynku. Przedszkolaki mogły zjeść drugie śniadanie i pozostałe smakołyki, które mamy spakowały do plecaków. Kiedy druga godzina zabawy dobiegła końca , dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone, wróciły do przedszkola.

Zwiedzamy Regionalne Centrum Kulturalno Biblioteczne

10 maja 2013r. przedszkolaki wraz z wychowawczyniami odwiedziły Centrum Kulturalno Biblioteczne w Brzesku. Na początku dzieci wysłuchały koncertu zorganizowanego przez uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Brzesku. W trakcie koncertu nie tylko można było podziwiać piękną grę młodych wirtuozów, ale też zapoznać się z wyglądem i budową różnych instrumentów. Następnie dzieci odwiedziły bibliotekę, gdzie jedna z pań bibliotekarek zorganizowała spotkanie
w Komnacie Bajek. Przedszkolaki były zachwycone. Dowiedziały się co trzeba zrobić, aby wypożyczyć książkę i wysłuchały bajki o "Zebrze Tolce". Był to dzień pełen nowych wrażeń.

Dzień Rodziny

„Dzień Mamy i Taty” jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Przedszkolaki
z Publicznego Przedszkola w Porębie Spytkowskiej w szczególny sposób chciały uczcić to święto, dlatego też 23 maja 2013 r. w Domu Ludowym odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Rodziny. Nasze przedszkolaki z niecierpliwością i wielkim przejęciem czekały na swoich gości, dały znakomity popis swoich recytatorsko-wokalnych zdolności i , śpiewając piękne piosenki i deklamując wierszyki dla mamy
i taty. W drugiej części występu dzieci z grupy starszej wystawiły bajkę pt: „W krainie bajek” oraz zatańczyły tańce przygotowane przez rytmika pana Krzysztofa Przepiórkę. Na twarzach rodziców widać było radość i ogromne wzruszenie, a swoje pociechy nagrodzili gromkimi brawami. Dzieci złożyły rodzicom serdeczne życzenia oraz wręczyły upominki, wykonane wspólnie z nauczycielkami. Na zakończenie pani dyrektor Katarzyna Zaleśna zaprosiła wszystkich gości na wspólny, słodki poczęstunek. Był to bardzo udany, miły i wesoły dzień.  

"Kochamy, pamiętamy i śpiewamy Tobie Janie Pawle II"

9 maja 2013r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przeglądzie pieśni "Kochamy, pamiętamy i śpiewamy Tobie Janie Pawle II" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 10 w Brzesku. Natalka, Małgosia i Patryk pięknie zaśpiewali piosenki: "Tak mówił papież" oraz " Hej baco". Poziom przeglądu był bardzo wyrównany. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się, jak tylko potrafili najlepiej.
Na koniec dzieci otrzymały dyplomy oraz wspaniałe albumy o życiu Jana Pawła II.

Copyright © 2024. Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej Rights Reserved.