^Back To Top
  
  
  

Programy

Program Edukacji Antynikotynowej

1

Nasze przedszkole  przystąpiło do  realizacji  Programu Edukacji Antytytoniowej dla dzieci przedszkolnych ,, Czyste Powietrze wokół nas”.  Program realizowany jest przez dzieci 5 i 6-letnie w grupie II.
Edukacja antytytoniowa jest niezbędnym elementem wychowania zdrowotnego już od najmłodszych lat zważywszy na szczególnie  niekorzystne zjawisko biernego palenia. Przebywanie w środowisku zadymionym powoduje zmniejszoną odporność dziecka na infekcje, zaburzenia zachowania dziecka, częste występowanie zapalenia ucha środkowego, zaburzenia rozwoju psychoruchowego, zmniejszoną gotowość szkolną. Dlatego starajmy się aby środowisko w którym przebywają nasze dzieci, było czyste.

 

 

Kubusiowi Przyjaciele Natury

2

"Kubusiowi Przyjaciele Natury" program, którego celem jest popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków , ich rodziców i nauczycieli, wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony środowiska, a także uczenie dzieci kreatywnego myślenia - organizatorem programu jest firma TYMBARK.

 

Dyskusyjny Klub Książki

3

Spotkania w DKK są okazją do miłego spędzenia czasu, zapoznania dzieci z biblioteką oraz zachęcenie ich do czytania. Jest to okazja do rozmów o książkach, podzielenia się wrażeniami z lektury, czy zaznajomienia się z nowościami wydawniczymi.

 

 

 

 

 

Zbieramy Zużyte Baterie

4

 

 

W tym roku szkolnym nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w konkursie ekologicznym pod nazwą  „Zbieramy zużyte baterie” organizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta Brzesko.

 

 

 

Copyright © 2024. Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej Rights Reserved.