Spotkanie opłatkowe

Spotkania opłatkowe stały się tradycją w naszym przedszkolu. W tym roku odbyło się 18 grudnia. W nastrojowo udekorowanych salach, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu pięknych polskich kolęd przedszkolaki zaprezentowały krótki montaż słowno-muzyczny. Honorowymi gośćmi w tym dniu byli Rodzice naszych wychowanków. Dzieci prezentowały się bardzo efektownie i z wielkim przejęciem występowały dla swojej publiczności.

Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na pierwszy w naszym przedszkolu Przegląd Kolęd i Pastorałek „Rodzinne Kolędowanie”.

W przeglądzie brały udział zgłoszone wcześniej przedszkolaki wraz z rodzicami.

Głównym celem przeglądu było zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, prezentacja dawnych i współczesnych kolęd i pastorałek, integracja społeczności lokalnej poprzez wspólne kolędowanie.

W trakcie przeglądu wszyscy poczuli magię minionych Świąt Bożego Narodzenia i przenieśli się w ten magiczny czas. We wszystkich zaprezentowanych wykonaniach można było usłyszeć radość, a zgromadzona publiczność mogła przekonać się jak bogata i różnorodna jest twórczość związana z okresem świąt Bożego Narodzenia. Wspaniałą pamiątką wspólnego kolędowania będą upominki, dyplomy, które uroczyście wręczyła pani dyrektor Katarzyna Zaleśna wraz ks. Andrzejem Sobolem.

Potem długo jeszcze trwało wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitary ks. Andrzeja, a na zakończenie wszyscy złożyli sobie wzajemne życzenia świąteczne.
Rodzicom, którzy uświetnili nasze przedświąteczne spotkanie serdecznie dziękujemy.
WESOŁYCH ŚWIĄT!

dsci0487dsci0496dsci0502dsci0505dsci0512dsci0515dsci0520dsci0524dsci0526dsci0529dsci0537dsci0547dsci0568dsci0578dsci0580