Wycieczka do restauracji

W związku z realizacją w naszym przedszkolu  rocznego planu "Przedszkolny savoir- vivre "  w dniu 25.06. starszaki wybrały się na wycieczkę do restauracji „Pawilon” w Brzesku. Przedszkolaki powitała szefowa kuchni, a pani kelnerka zaprosiła dzieci do obejrzenia prezentacji nakrywania do stołu i zasad dobrych manier. Nauczyliśmy się jak prawidłowo postępować przy składaniu zamówienia oraz kulturalnie spożywać posiłek. Na koniec kuchnia przygotowała dla nas pyszne naleśniki. Przedszkolaki mogły poćwiczyć w praktyce posługiwanie się nożem i widelcem, a także ułożenie sztućców po skończonym posiłku. Wszytkie dzieci pamiętały również o słówach  " proszę" , "dziękuję" stosownie do sytuacji. Następnie dzieci udały się do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 9 w Brzesku, gdzie serdecznie nas przywitano. Przedszkolaki miały okazję zintegrować się z nowymi kolegami przy wspólnej zabawie na sali i w ogrodzie.

dsci0112dsci0115dsci0125dsci0129dsci0132