Spotkanie autorskie

W piątek, 06.06.2014r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Porębie Spytkowskiej spotkały się w bibliotece z  panią Roksaną Jędrzejewską – Wróbel - autorką około 20 książek dla dzieci. Pani Roksana  szybko nawiązała kontakt z małymi czytelnikami. Zaprezentowała im kilka swoich książeczek m.in.: ,,Rozmowy ze świnką Halinką’’, ,,Florka z pamiętnika ryjówki’’, ,,Florka listy do Józefiny’’, ,,Maleńkie królestwo królewny Aurelki’’.

Dzieci miały okazję  posłuchać  fragmentów bajek czytanych przez autorkę.   W spotkaniu „brały udział” maskotki – bohaterki jej książek – Ryjówka Florka i jej przyjaciółka Myszka Józefina. Pani Roksana opowiadała dzieciom historię  bohaterów książeczek, które napisała. Zwracała uwagę najmłodszych na problemy współczesnego świata oraz mówiła o tym, skąd czerpie pomysły do napisania nowych książek. Pisarka w przystępny sposób wyjaśniła dzieciom trudny proces powstania książki.

Na zakończenie dzieci podziękowały Pani za miło spędzony czas i wzbogacone o nowe doświadczenia powróciły do przedszkola.