Wycieczka do Muzeum lalek

Dnia 13 maja 2014 roku dzieci z naszego przedszkola wraz z dyrekcją i wychowawcami wyjechały na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie i Skansenu w Lipinach.
Dzieci oglądały wystawy lalek w strojach ludowych, nowo powstałą wystawę lalek przedstawiającą najważniejsze wydarzenia z życia Świętego Jana Pawła II
, poznały pracę w zabytkowych manufakturach, krawieckiej, szewskiej. Oglądnęły spektakl światła i dźwięku pt.  „ Bajki z morałem”.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach interaktywnych – warsztatach – wykonały biżuterię z kolorowych kamyków.
Pani przewodnik zaprowadził nas także do domku Czarownicy. Baba Jaga była nieobecna, dlatego też można było zwiedzić jej domek. Zamieszkać na chwilkę w domku czarownicy, było niezwykłym doświadczeniem dla naszych przedszkolaków.
Odwiedzając Skansen w Lipinach dzieci odwiedziły „ Państwo Krasnoludków” i domek   „prawdziwej ” wiedźmy.
Dzieci
wróciły zadowolone, uśmiechnięte i bogatsze o ciekawe wrażenia i pamiątkowe fotografie z wyprawy do bajkowej krainy.

dsci0002dsci0037dsci0057dsci0086dsci0104dsci0132dsci0139dsci0158zdjcie0138zdjcie0146dsci0128

Więcej zdjęć w galerii.