Świąteczny czas

Świętą Bożego Narodzenia to czas piękny i wyjątkowy. Do tej chwili dzieci przygotowywały się wcześniej z dużym zaangażowaniem, wykonując pierniczki, kartki świąteczne, ucząc się śpiewu kolęd i pastorałek oraz wierszy. Poznały niektóre tradycje i symbole bożonarodzeniowe. Zwieńczeniem tych przygotowań był dzień 21 i 22 grudnia. We środę odbyło się spotkanie przy choince i wspólne kolędowanie, na które zostali zaproszeni Rodzice. Dzięki występom starszaków, wszyscy na chwilę przenieśli się do betlejemskiej szopki, gdzie z dala od zgiełku świata, samotnej nocy przychodzi na ziemię Dziecię Jezus-Nasz Zbawiciel. Przychodzi do naszych serc o czym przypomniały nam dzieci z grupy młodszej w śpiewie "Niech zamieszka w naszych sercach teraz i na wieki. Tylko wtedy zawsze będziesz szczęśliwy człowieku". Pani dyrektor złożyła życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim gościom i pracownikom. W czwartek odbyła się wspólna Wigilia, w czasie której wszyscy-dzieci i pracownicy przedszkola zasiedli przy wigilijnym stole. Spotkanie wypełnił wspólny śpiew kolęd i rozmowy przy pierniczkach. Pamiętajmy o kultywowaniu tradycji Świąt Bożego Narodzenia w domu i radośnie przeżywajmy ten świąteczny czas. Wesołych Świąt!!!