Wycieczka do RCKB w Brzesku

Dzisiaj nasze przedszkolaki miały dzień pełen wrażeń. Grupa młodsza spacerowała ulicami Brzeska i alejkami Parku Jordanowskiego. Następnie uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt.” Lokomotywa Pana Tuwima” w wykonaniu aktorów z Narodowego teatru Edukacji z Wrocławia.
Spektakl był niezwykłą podróżą po znanych już od najmłodszych lat wierszach- poety- Juliana Tuwima. W czasie naszej „wędrówki” spotkaliśmy pewną baaaaardzo samodzielną Zosię, niezbyt roztropnego Grzesia, Dyzia- marzyciela, roztrzepanego pana Hilarego, pewnego dziadka i jego rzepkę, słonia Trąbalskiego- wielce zapominalskiego, stadko ptaków, śpiewających w „Ptasim Radiu” i wiele, wiele innych równie barwnych postaci.
Przedstawienie okazało się świetną lekcją poezji, podczas której wszyscy doskonale się bawili.
Na zakończenie naszej wycieczki odwiedziliśmy oddział dziecięcy w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. To był cudowny dzień!