INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI Z GUPY I

Sanitarnego w Brzesku, zwracam się do Państwa z prośbą o
wypełnienie przesłanego Państwu w załączeniu dokumentu – Wywiad
epidemiologiczny - styczność z zakażonym SARS-CoV-2 (PSSE w Brzesku),
a następnie o jego pilne odesłanie na adres mailowy Powiatowej Stacji
Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku (PSSE w Brzesku):
Przekazanie Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Brzesku danych, do których odnosi się załącznik umożliwi bezzwłoczne poinformowanie o objęciu kwarantanną dzieci z grupy dzieci 3-4-5 letnich, tj. małoletnich wśród których wystąpił przypadek osoby zakażonej. Nie będą objęci kwarantanną domownicy dzieci. Z uwagi na znaczną liczbę przewidywanych do przekazania informacji o nałożeniu kwarantanny, opiekunowie dzieci, będących adresatami decyzji o nałożonej kwarantannie, powinni liczyć się nieuniknioną zwłoką w kontakcie telefonicznym z przedstawicielem brzeskiej Stacji, nawet kilkudniową. Niemniej istotnym jest aby osoby kwarantannowane miały świadomość, że są związane kwarantanną z dniem 26.10.2020 r., na okres 10 dni liczonych od dnia następującego po dniu ich styczności z osobą zakażoną. Wszelkie wątpliwości jakie nasuną się Państwu w trakcie wypełniania wywiadu epidemicznego, będzie wyjaśniał przedstawiciel brzeskiego Sanepidu, który skontaktuje się z Państwem możliwie jak najwcześniej. Co ważne, udostępnienie PSSE w Brzesku danych wg listy zawartej w załączniku, jest obowiązkowe, do czego obligują Państwa przepisy ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (tekst jedn. Dz.U. z 2020 r., poz. 1845).

INFORMACJA !
Dyrektor Przedszkola w Porębie Spytkowskiej informuje, iż ostatni dzień
pobytu dziecka w przedszkolu z pozytywnym wynikiem koronawirusa był
dn.19.10.2020 r.

Proszę dzwonić w razie niejasności.

WYWIAD EPIDEMIOLOGICZNY - DO DRUKU