Dzień Kropki

We wtorek 15 września nasze przedszkole zostało wypełnione kropkami, a to wszystko za sprawą niezwykłego Dnia Kropki, który od 2008 r. jest obchodzony na całym świecie  jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Inspiracją stała się książeczka dla dzieci o tytule "The Dot" (ang. kropka), wydana w 2003 r. przez amerykańskiego ilustratora i pisarza Petera H. Reynoldsa. Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Przedszkolaki najpierw obejrzały historię małej Vashti, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Potem miały okazję zaprezentować lub opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach. Przekonały się, że większość z nich ma inny talent, że posiadają różne umiejętności i każde są tak samo ważne.
Graliśmy i bawiliśmy się z kolorowymi kropkami cały dzień.
Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.