Słuchowiska

KOCHANI RODZICE I DZIECIACZKI!

W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom”, który od dawna realizujemy
w naszym przedszkolu, chcielibyśmy  nadal go kontynuować na zmienionych zasadach. Dlatego zapraszamy Was do udziału w cyklu słuchowisk pt.: „Posłuchaj ze mną mamo”, które będą pojawiały się na naszej stronie w odstępach dwutygodniowych, w piątki.
W zamieszczonych linkach będą znajdowały się opowiadania, bajki, baśnie a czasem wiersze. Po wysłuchaniu dzieci będą wykonywać prace związane z danym nagraniem. Będzie to rysunek, wydzieranka, wyklejanka lub inna praca w miarę waszych możliwości. Ogranicza Was tylko wyobraźnia. Do słuchowisk zachęcamy wszystkich przedszkolaków. Prace będziecie mogli przesyłać w formie zdjęcia  na maila lub jako MMS do Pani Iwonki. Gdy zbierze się więcej prac, będziemy dodawać je w formie kolażu na naszą stronę, w zakładce SŁUCHOWISKA.

Dlaczego tak ważne jest słuchanie bajek, opowieści, wierszy przez dzieci?

Percepcja słuchowa, czyli spostrzeganie słuchowe, jest jedną z podstawowych funkcji psychofizycznych, zaangażowanych w czynność czytania i pisania. Ponadto rozwija wyobraźnie dziecka, wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętności interpersonalne, utrwala dobre nawyki słuchania bajek oraz uczy koncentracji i skupienia uwagi.

Rodzicu, zachęć swoją pociechę! Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w cyklu słuchowisk

-Iwona Kapusta @: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel: 602 867 365

SŁUCHOWISKO NR 1: Jak to się zaczęło?- KLIKNIJ