Spotkanie z pisarzem Marcinem Brykczyńskim

8 maja 2019 roku dzieci uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panem Marcinem Brykczyńskim, zostało zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku oraz jej Filię w Porębie Spytkowskiej.

Marcin Brykczyński- poeta, tłumacz. Mistrz słowa, który uczy i bawi, autor licznych zbiorów wierszy i opowiadań dla dzieci, m.in.:Czarno na białym, Ni pies ni wydra, Skąd się biorą dzieci, Różowy prosiaczek, Olaboga, lewa noga!, Jedna chwilka, uczuć kilka. Laureat wielu nagród: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka. Książka Biały niedźwiedź. Czarna krowa została wpisana na Honorową Listę IBBY.

Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Autor oczarował dzieci swoimi wierszami. Czytał je i recytował podczas spotkania. I jak sam przyznał, pierwsze rymowanki układał już w dzieciństwie, podczas zabaw ze swoim rodzeństwem. Pisarz prezentując swoje wiersze zaaranżował zabawę, w którą dzieci szybko się włączyły, szukając rymów rozpoczętych zdań. Dzieci z zainteresowaniem śledzili ciekawe ilustracje obrazujące czytane przez autora teksty.

Każdy uczestnik tego wydarzenia mógł otrzymać autograf z dedykacją i kupić książkę poety. Z pewnością pozostaną one wartościową pamiątką dla małych czytelników.

15513516247423385.jpg100250599