Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

„W pogoni za życiem”, „Wielkie marzenia”, „Proszę mnie przytulić”, „Królewna z wieży” i „Gwiazdka z nieba” to między innymi tytuły książek dla dzieci, które napisał Przemysław  Wechterowicz.

Spotkanie autorskie odbyło się 27 października w Naszym przedszkolu. Do przedszkolaków dołączyli pierwszoklasiści z Pubicznej Szkoły w Porębie Spytkowskiej.

Przemysław Wechterowicz jest autorem książek dla dzieci, tłumaczonych na wiele języków m. in. chiński, francuski, koreański, niemiecki, portugalski czy włoski. Nasz gość był dwukrotnie wyróżniony w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, a także dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY. Jak sam twierdzi, pisze dla dzieci, ponieważ uważa, że tylko dzieci umieją właściwie rozumieć świat.

Spotkanie odbyło się w formie warsztatowej, z mnóstwem zaskakujących sytuacji i zwrotów akcji. Dzieci miały okazje poznać książki Pana Przemysława, a także wspólnie przeżyć ich przygody. Po wysłuchaniu kilku fascynujących historii przedszkolaki tworzyły swoje własne małe arcydzieło. W grupach dzieci miały za zadanie wymyślić fragment historii, którą potem sam autor połączył i stworzył ciekawe opowiadanie.

img 3448img 3452img 3455img 3469img 3472img 3478