Urodziny Marchewki

13 października 2016 r. w Przedszkolu w Porębie Spytkowskiej dzieci z grupy I i II wraz z rodzicami i personelem przedszkola obchodziły "Urodziny Marchewki".

Celem tego spotkania było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw jako darów natury. W tym dniu przedszkole zamieniło się w jarzynowy stragan, gdyż wszystkie dzieci zostały przebrane w piękne, kolorowe, warzywne stroje.

Jubilatkę przywitano piosenką "Na marchewki urodziny". A grupa starszaków wystąpiła we wspaniałym przedstawieniu „Urodziny marchewki”. Dzieci z grupy młodszej także wystąpiły z wierszami i piosenkami i tańcem promującymi zdrowy styl życia.

Po występach nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Marchewkowy cudak” oraz rozdanie nagród zwycięzcom.

Na zakończenie, jak to na urodzinach przyszedł czas na marchewkowy tort i odśpiewanie „100 lat” oraz na kosztowanie pysznych, zdrowych ciast i soków przygotowanych przez rodziców.

Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy... Dostarczył naszym przedszkolakom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.

img 0186img 0202img 0208img 0224img 0235img 0248