Rodzice czytają bajki

Popierając akcję „Cała Polska czyta dzieciom” nasze przedszkole rozpoczęło serię spotkań „RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”.
Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji, buduje więź między dorosłym i dzieckiem.

Rodzice przychodzą do przedszkola nie tylko po to, aby przyprowadzić i odebrać swoje pociechy, ale także po to,  aby poczytać im bajki.  Są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane.

I dla przedszkolaków, którzy chętnie i uważnie słuchją nowych bajek i dla dziecka, którego rodzic nas odwiedza – bo to duma, wyróżnienie i przywilej.

W lutym odwiedziły nas mama Karolka i Ani. Po wysłuchaniu bajek dzieci bawiły się w zabawy ruchowe, śpiewały piosenki i wykonywały pracę plastyczną tematycznie związaną z ich treścią . Mamusie zaskoczyły przedszkolaczków prezentami w postaci kolorowych naklejek, malowanek i smakołyków.  Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych rodziców.

czytanie bajek 2016 006czytanie bajek 2016 007czytanie bajek 2016 024dsci0221dsci0230dsci0231