Zielony dzień na powitanie wiosny

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. 21 marca zrobiło się zielono i wiosennie, bo właśnie został zorganizowany „Zielony Dzień”, by uczcić nadejście wiosny. Tego dnia królowała zieleń: przedszkolaki przyszły w zielonych strojach, a wszystkie działania edukacyjne skupione były wokół koloru zielonego, bo to niewątpliwie kolor przyjazny środowisku.

Wspólne tańce, zabawy, śpiewanie piosenek o tematyce wiosennej, zagadki i rebusy wiosenne to właśnie radosne powitanie tej kolorowej pory roku.  Wszystkie  dzieci   przemaszerowały  barwnym  pochodem  po  Porębie Spytkowskiej niosąc Marzanny i wrzuciły jedną z nich do wody. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku.

img 1874img 1889img 1900img 1929img 1930img 1932img 1942img 1946img 1959img 1981