Łącznie

Twój IP:54.167.44.32

Innowacje

Innowacja Pedagogiczna w Naszym Przedszkolu

„Bajkowy świat z językiem angielskim”

Rodzaj innowacji: metodyczno - organizacyjna

Miejsce realizacji: Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej

Autor innowacji: Ewelina Maciejowska

Nadrzędnym celem innowacji jest wprowadzenie dziecka w świat nauki języka obcego poprzez aktywną zabawę, połączoną z słuchaniem anglojęzycznej literatury, odgrywanie ról w przedstawieniach teatralnych oraz wyrównanie szans edukacyjnych i zmniejszenie dysproporcji w osiąganiu sukcesów edukacyjnych dzieci.

Cele szczegółowe:

• uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka angielskiego,
  • pogłębianie znajomości języka angielskiego poprzez słuchanie anglojęzycznej literatury dziecięcej (doskonalenie poprawnej wymowy)
  • kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki języka angielskiego poprzez zabawę w teatr,
  • przygotowanie do użycia poznanego materiału leksykalnego i gramatycznego w realnych sytuacjach,
  • podnoszenie motywacji do nauki języków obcych wśród dzieci poprzez włączenie ich emocji w proces nauczania,
  • pobudzanie wyobraźni i kreatywności dzieci,
  • rozwijanie u dzieci poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości,
  • kształtowanie umiejętności pracy w zespole
  • zaprezentowanie przygotowanego spektaklu przed społecznością przedszkolną, rodzicami

Zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej o nauce języków obcych przedszkole powinno dostarczać dziecku, jak najszerszego wachlarza możliwości obcowania z językiem i doskonalenia kompetencji językowych, poznawania obcej kultury i tradycji oraz szerzenia postaw tolerancji w celu przygotowania dziecka do nauki języka na kolejnych szczeblach edukacji.

W przedszkolu nauka języka powinna odbywać się przede wszystkim za pomocą zabawy. W czasie zabawy, dzieci opanowują język nieświadomie. Celem wprowadzenia innowacji, jest również wyrównanie szans edukacyjnych i zmniejszenie dysproporcji w osiąganiu sukcesów edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich.

Na zajęciach realizowany będzie program autorski teatralnego koła języka angielskiego opracowany przez prowadzącą Ewelinę Maciejowską.

Biorące w niej udział dzieci mają już pewne przygotowanie językowe (jeden lub dwa lata nauki). Elementem kluczowym w doborze członków grupy jest również poziom motywacji.

Praca na zajęciach nastawiona jest na pobudzanie, aktywizowanie i rozwijanie aktywności poznawczej, rozwijanie postawy twórczej oraz podejmowanie działań kreatywnych.

Punktem kulminacyjnym zajęć jest przygotowanie i wystawienie spektaklu teatralnego wybranej bajki dla uczniów szkoły podstawowej, młodszego oddziału przedszkolnego oraz rodziców.

Opierając się na wyżej wymienionych założeniach niniejszej innowacji, jestem przekonana, że nauka na zajęciach teatralnych stanie się wspaniałą przygodą oraz pozwoli na rozwijanie talentów dzieci.

Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej Rights Reserved.